O SELPO
Firma SELPO istnieje na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych od 1978 roku. Małymi krokami, początkowo produkując artykuły gospodarstwa domowego i zabawki, przeszliśmy do mocno zaawansowanych technologicznie procesów przetwórczych. Obecnie nasze doświadczenie, a także bardzo nowoczesny, skrojony na miarę naszych potrzeb park maszynowy, pozwala nam na produkcję wyrobów o wysokich standardach jakościowych oraz estetycznych.
Ofertę firmy stanowią pędzelki do lakierów, nakrętki do lakierów, różnego rodzaju zamknięcia do opakowań kosmetycznych, butelki plastikowe, jak również szklane butelki.
Jako producent opakowań, pracujemy również z indywidualnymi projektami. Wspólnie z Tobą zaprojektujemy i wyprodukujemy opakowania produktów o najwyższej jakości i zgodnie z Twoimi pomysłami.
Kolejnym profilem naszej działalności jest produkcja na oprzyrządowaniu powierzonym. Naszym klientom oddajemy do dyspozycji nasze doświadczenie oraz park maszynowy na miarę 21 wieku.
Nasze doświadczenie pozwala również na zaoferowanie doradztwa technicznego przy konstruowaniu wyrobów z tworzyw sztucznych oraz optymalizacji oprzyrządowania niezbędnego do ich produkcji.
Selpo to przede wszystkim ludzie.
Nasz zespół tworzą osoby z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży.
Opakowania to nasza pasja!
NASZE USŁUGI
Produkcja na oprzyrządowaniu powierzonym
Dysponujemy nowoczesnymi wtryskarkami o sile zamka od 60 do 400 ton i gramaturze wtrysku do 984 gramów (dla PS). Przetwarzamy polipropyleny, polietyleny oraz tworzywa techniczne (PA, POM), także te wypełniane włóknem szklanym. Narzędzia zleceniodawcy są wykorzystywane przy maksymalnej dbałości o ich prawidłową eksploatację. Dostęp do nich mają jedynie wykwalifikowani pracownicy. Nasze obiekty są monitorowane 24 godziny na dobę poprzez system kamer przemysłowych. Dodatkowo wyposażone są w system alarmowy i przeciwpożarowy z bezpośrednim powiadomieniem agencji ochrony. Magazyny form wtryskowych zbudowane są z materiałów ogniotrwałych, posiadają drzwi przeciwpożarowe o odporności ogniowej EI 60, które zamykają się automatycznie w razie ognia.
Opracowanie wzorów użytkowych
Wieloletnie doświadczenie oraz dobre kontakty z firmami produkującymi formy wtryskowe pozwalają nam zaoferować naszym klientom pomoc przy projektowaniu wzorów opakowań, wdrażaniu ich do produkcji oraz optymalizacji oprzyrządowania niezbędnego do ich produkcji.
Etykietowanie w formie (IML)
Naszym klientom możemy zaoferować zdobienie/etykietowanie wyrobów przy pomocy technologii etykietowania w formie IML (In-mould-labelling). Oznacza to, że etykieta dostarczona przez klienta jest zatapiana w wyrobie podczas procesu produkcji. Dzięki temu etykieta zawsze pozostaje na swoim miejscu, nie ulega przesunięciu ani zabrudzeniu.
Zdobienie nakrętek do lakierów do paznokci
Na życzenie oferujemy na wszystkie rodzaje nakrętek do lakierów do paznokci dekorację w postaci hot-stampingu, metalizacji i sitodruku.
dofinansowanie
Firma SELPO Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Kompleksowe wsparcie przedsiębiorstwa SELPO w procesie transformacji
w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację procesów” w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027
Priorytet: Przedsiębiorczość i Innowacja.
W ramach projektu zaplanowano zakup, instalacja i uruchomienie maszyn i urządzeń niezbędnych do stworzenia innowacyjnego procesu technologicznego do produkcji pędzelków do lakierów. Zaplanowane zadania zakupu maszyn i urządzeń zapewnią przebieg procesu produkcyjnego działającego w pełni automatycznie.
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorstwa SELPO w procesie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez wdrożenie działań związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów wynikających z opracowanej mapy drogowej, których efektem będzie wdrożenie innowacji w procesie produkcji w postaci innowacyjnego produktu TOB – The One Brush (Jeden pędzelek/jedno precyzyjne pociągnięcie). Wdrożenie innowacji ukierunkowanych na pogłębienie cyfryzacji i robotyzacji procesów biznesowych i produkcyjnych, opracowana została na podstawie wyników audytu zasobów przedsiębiorstwa (infrastruktura, technologia, zasoby ludzkie i in.) oraz otoczenia konkurencyjnego. Innowacja produktowa będzie posiadać następujące innowacyjne cechy i korzyści, zgodnie ze zdiagnozowanymi w
audycie potrzebami użytkowników: zwiększona zostanie powtarzalność wykończenia podwójnie frezowanych pędzelków wachlarzowych, zwiększony zostanie poprzez znaczną poprawę jakości cięcia wygląd włosia w gotowym wyrobie.
Planowane działania wdrożeniowe obejmą w szczególności:
Automatyzacja kontroli jakości
Automatyzacja pakowania
W oczywisty sposób projekt i jego rezultat przyczyni się do rozwoju zielonej i zrównoważonej gospodarki poprzez ponowne wykorzystanie materiału poprodukcyjnego. Ponadto zakupione zostaną zautomatyzowane systemy, które zapewniają procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska i zgodne z normami regulacyjnymi, co jest
istotnym elementem nowoczesnego zarządzania jakością.
Z projektu korzystać będą pracownicy. Zostaną wyeliminowane pracochłonne i monotonne czynności pracy manualnej podczas procesu produkcyjnego. Podczas realizacji projektu będą przeprowadzone szkolenia pracowników, które mają na celu zapewnienie odpowiedniej wiedzy i umiejętności pracowników w związku z
wdrażaniem idei Przemysłu 4.0.
Docelowo z innowacyjnych rozwiązań, które zostaną wprowadzone na rynek, będą mogli korzystać klienci firmy na całym świecie. Klienci będą mieli produkt o wyższej jakości ze znaczącą poprawą kluczowej cechy pędzelka, poprzez poprawę jakości nanoszenia lakieru na płytkę paznokcia.
Również z projektu będzie korzystać każda osoba używająca lakierów do paznokci, ceniąca sobie jakość, komfort w użytkowaniu i ochronę środowiska.
Efektem projektu będzie zautomatyzowanie procesu produkcji i wdrażania nowych innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych zaprojektowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.
Wartość projektu : 4 308 690,00 PLN
Koszty kwalifikowane : 3 399 000,00 PL
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 395 650,00 PLN
Firma SELPO Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Uruchomienie produkcji Zakrętek do lakierów do paznokci z tworzywa z recyklingu dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania formy do wtrysku poprzez zakup maszyn i urządzeń oraz umiędzynarodowienie produktów firmy”
Projekt jest realizowany w dwóch modułach.
Pierwszy moduł to wdrożenie innowacji, którego celem jest stworzenie ekologicznej alternatywy dla tradycyjnych zakrętek do lakierów do paznokci, które są produkowane z tworzyw sztucznych i nie są biodegradowalne. Projekt zakłada wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji zakrętek poprzez zastosowaniu w procesie technologicznym innowacyjnego zgłoszonego do opatentowania przez firmę Selpo rozwiązania formy do wtrysku.
W ramach modułu zaplanowano tylko jedno zadanie dotyczące zakupu, instalacji i uruchomienia maszyn i urządzeń niezbędnych do stworzenia innowacyjnego procesu technologicznego do produkcji zakrętek do lakierów do paznokci powstających z materiału z recyklingu. Zaplanowane w module maszyny i urządzenia zapewnią przebieg procesu produkcyjnego działającego w pełni automatycznie.
Drugi moduł wdrażany w projekcie to Internacjonalizacja. Celem modułu jest nawiązanie współpracy biznesowej z przedsiębiorstwami na rynkach zagranicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki Wnioskodawcy na tych rynkach. Dodatkowo, dzięki temu firma osiągnie przychody z eksportu na nowe rynki, a także wykreuje wizerunek firmy jako solidnego partnera biznesowego oferującego wysokiej jakości produkty.
W ramach modułu zaplanowano udział w 9 zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych w następujących krajach Niemcy (2 imprezy) , USA (2 imprezy), Włochy (2 imprezy) , Hiszpania , Francja, Ukraina.
Z projektu korzystać będą pracownicy, którzy uczestniczą w procesach powstawania nowych produktów i osoby zarządzające innowacjami w przedsiębiorstwie Selpo. Docelowo z innowacyjnych rozwiązań dotyczących zakrętek z materiału z recyklingu, które zostaną wprowadzone na rynek, będą mogli korzystać klienci firmy na całym świecie, a docelowo, każda osoba używająca lakierów do paznokci i ceniącą sobie ochronę środowiska. Efektem projektu będzie zautomatyzowanie procesu produkcji i wdrażania nowych innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych zaprojektowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych oraz poszerzenie rynków zbytu.
Projekt jest realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 FENG ścieżka SMART
Wartość projektu : 22.496.288,00 zł
Koszty kwalifikowane : 18.381.829,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 12.768.529,00 zł
SELPO Sp. z o.o.
uzyskał wsparcie na projekt nr POPW.01.02.00-26-0037/22
„Internacjonalizacja firmy PPH Selpo Arkadiusz Sosnowski na nowych rynkach zagranicznych”
objęty umową o dofinansowanie nr POPW.01.02.00-26-0037/22-00 podpisaną dnia 18.11.2022
Oś Priorytetowa I Przedsiębiorcza Polska Wschodnia,
Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
Wartość całkowita projektu: 1 008 268,00 PLN
Wartość dofinansowania: 786 335,00 PLN
Celem projektu jest rozwój działalności na rynkach zagranicznych i oferowaniu wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych.
kontakt
-
SELPO Sp. z o.o.
Piłsudskiego 101
26-220 Stąporków
Polska - +48 508 685 435
- biuro@selpo.pl