O SELPO

Firma SELPO istnieje na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych od 1978 roku. Małymi krokami, początkowo produkując artykuły gospodarstwa domowego i zabawki, przeszliśmy do mocno zaawansowanych technologicznie procesów przetwórczych. Obecnie nasze doświadczenie, a także bardzo nowoczesny, skrojony na miarę naszych potrzeb park maszynowy, pozwala nam na produkcję wyrobów o wysokich standardach jakościowych oraz estetycznych. 

Ofertę firmy stanowią pędzelki do lakierów, nakrętki do lakierów,  różnego rodzaju zamknięcia do opakowań kosmetycznych, butelki plastikowe, jak również  szklane butelki.

Jako producent opakowań, pracujemy również z indywidualnymi projektami. Wspólnie z Tobą zaprojektujemy i wyprodukujemy opakowania produktów o najwyższej jakości i zgodnie z Twoimi pomysłami.

Kolejnym profilem naszej działalności jest produkcja na oprzyrządowaniu powierzonym. Naszym klientom oddajemy do dyspozycji nasze doświadczenie oraz park maszynowy na miarę 21 wieku.

Nasze doświadczenie pozwala również na zaoferowanie doradztwa technicznego przy konstruowaniu wyrobów z tworzyw sztucznych oraz optymalizacji oprzyrządowania niezbędnego do ich produkcji. 

Selpo to przede wszystkim ludzie.
Nasz zespół tworzą osoby z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży.

Opakowania to nasza pasja!

NASZE USŁUGI

Produkcja na oprzyrządowaniu powierzonym

Dysponujemy nowoczesnymi wtryskarkami o sile zamka od 60 do 400 ton i gramaturze wtrysku do 984 gramów (dla PS). Przetwarzamy polipropyleny, polietyleny oraz tworzywa techniczne (PA, POM), także te wypełniane włóknem szklanym. Narzędzia zleceniodawcy są wykorzystywane przy maksymalnej dbałości o ich prawidłową eksploatację. Dostęp do nich mają jedynie wykwalifikowani pracownicy. Nasze obiekty są monitorowane 24 godziny na dobę poprzez system kamer przemysłowych. Dodatkowo wyposażone są w system alarmowy i przeciwpożarowy z bezpośrednim powiadomieniem agencji ochrony. Magazyny form wtryskowych zbudowane są z materiałów ogniotrwałych, posiadają drzwi przeciwpożarowe o odporności ogniowej EI 60, które zamykają się automatycznie w razie ognia.

Opracowanie wzorów użytkowych

Wieloletnie doświadczenie oraz dobre kontakty z firmami produkującymi formy wtryskowe pozwalają nam zaoferować naszym klientom pomoc przy projektowaniu wzorów opakowań, wdrażaniu ich do produkcji oraz optymalizacji oprzyrządowania niezbędnego do ich produkcji.

Etykietowanie w formie (IML)

Naszym klientom możemy zaoferować zdobienie/etykietowanie wyrobów przy pomocy technologii etykietowania w formie IML (In-mould-labelling). Oznacza to, że etykieta dostarczona przez klienta jest zatapiana w wyrobie podczas procesu produkcji. Dzięki temu etykieta zawsze pozostaje na swoim miejscu, nie ulega przesunięciu ani zabrudzeniu. 

Zdobienie nakrętek do lakierów do paznokci

Na życzenie oferujemy na wszystkie rodzaje nakrętek do lakierów do paznokci dekorację w postaci hot-stampingu, metalizacji i sitodruku.

dofinansowanie
2 (1)

Firma SELPO Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Uruchomienie produkcji Zakrętek do lakierów do paznokci z tworzywa z recyklingu dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania formy do wtrysku poprzez zakup maszyn i urządzeń oraz umiędzynarodowienie produktów firmy”

Projekt jest realizowany w dwóch modułach.

Pierwszy moduł to wdrożenie innowacji, którego celem jest stworzenie ekologicznej alternatywy dla tradycyjnych zakrętek do lakierów do paznokci, które są produkowane z tworzyw sztucznych i nie są biodegradowalne. Projekt zakłada wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji zakrętek poprzez zastosowaniu w procesie technologicznym innowacyjnego zgłoszonego do opatentowania przez firmę Selpo rozwiązania formy do wtrysku.

W ramach modułu zaplanowano tylko jedno zadanie dotyczące zakupu, instalacji i uruchomienia maszyn i urządzeń niezbędnych do stworzenia innowacyjnego procesu technologicznego do produkcji zakrętek do lakierów do paznokci powstających z materiału z recyklingu. Zaplanowane w module maszyny i urządzenia zapewnią przebieg procesu produkcyjnego działającego w pełni automatycznie.

Drugi moduł wdrażany w projekcie to Internacjonalizacja. Celem modułu jest nawiązanie współpracy biznesowej z przedsiębiorstwami na rynkach zagranicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki Wnioskodawcy na tych rynkach. Dodatkowo, dzięki temu firma osiągnie przychody z eksportu na nowe rynki, a także wykreuje wizerunek firmy jako solidnego partnera biznesowego oferującego wysokiej jakości produkty.

W ramach modułu zaplanowano udział w 9 zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych w następujących krajach Niemcy (2 imprezy) , USA (2 imprezy), Włochy (2 imprezy) , Hiszpania , Francja, Ukraina.


Z projektu korzystać będą pracownicy, którzy uczestniczą w procesach powstawania nowych produktów i osoby zarządzające innowacjami w przedsiębiorstwie Selpo. Docelowo z innowacyjnych rozwiązań dotyczących zakrętek z materiału z recyklingu, które zostaną wprowadzone na rynek, będą mogli korzystać klienci firmy na całym świecie, a docelowo, każda osoba używająca lakierów do paznokci i ceniącą sobie ochronę środowiska. Efektem projektu będzie zautomatyzowanie procesu produkcji i wdrażania nowych innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych zaprojektowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych oraz poszerzenie rynków zbytu.

Projekt jest realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 FENG ścieżka SMART

Wartość projektu : 22.496.288,00 zł

Koszty kwalifikowane : 18.381.829,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 12.768.529,00 zł

14

SELPO Sp. z o.o.

uzyskał wsparcie na projekt nr POPW.01.02.00-26-0037/22
„Internacjonalizacja firmy PPH Selpo Arkadiusz Sosnowski na nowych rynkach zagranicznych”

objęty umową o dofinansowanie nr POPW.01.02.00-26-0037/22-00 podpisaną dnia 18.11.2022

Oś Priorytetowa I Przedsiębiorcza Polska Wschodnia,

Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.

Wartość całkowita projektu: 1 008 268,00 PLN
Wartość dofinansowania: 786 335,00 PLN

Celem projektu jest rozwój działalności na rynkach zagranicznych i oferowaniu wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych.

kontakt

NAPISZ DO NAS

ADRES

Producent Pędzelków i Nakrętek do Lakierów